Dřevo a barvy

Technické údaje Dřevo a barvy

Buk a zase buk

Použité dřevo je vždy bukové v kombinaci s bukovou a březovou překližkou. Bukové tvrdé dřevo nám dává u rostoucí židle velké možnosti zhotovení kvalitní nastavitelné židle, která nastavením roste jako děti a je tak nejlepší dětskou židlí.

Používáme 8 základních barevných dřevoodstínů rostoucí židle

  • bříza, buk v laku, dub světlý, třešeň, dub tmavý, ořech, wenge
  • bílá krycí barva

Na sedáky a podnožky u rostoucí židle, používáme mimo těchto 8 základních barev i další:

  • pastelové mořené barvy

Moření barevné, i ve dřevoodstínech, které používáme při výrobě rostoucí židle, zdůrazňuje kresbu dřeva, jeho strukturu. Někde se zapije více, jinde méně, dle letokruhů (růstu) dřeva. Lišit se tak může nepatrně kus od kusu rostoucí židle. Moření nevytváří pouhé plastické překrytí povrchu jako krycí barva. Ano, jsou vidět při moření i chyby dřeva, ale dřevo je přírodní materiál a proto tolik žádaný produkt. Rostoucí židle je skvost přírodního designu.

Povrchové úpravy

Povrchové úpravy dřeva provádíme nejmodernějšími mořidly a odolnými laky, které plně odpovídají bezpečnostním standardům Evropské unie. Jsou to atestované laky a mořidla dle EN 71 pro dětské výrobky od renomovaného italského výrobce Renner.

Upozornění: Barevné zobrazení odstínu barvy moření na Vašem monitoru nemusí 100% odpovídat odstínu skutečné barvy moření! Např. růžová u rostoucí židle na monitoru může být ve skutečnosti na zboží výraznější nebo naopak. Rozdílná kresba v moření rostoucí židle je daná tím, že je dřevo přírodní materiál.

Materiál rostoucí židle

Základním materiálem rostoucí židle je bukové dřevo, které je použité na boky rostoucí židle a spodní vzpěry.

Na sedáky a podnožky rostoucí židle používáme březovou překližku, která vytváří nadherně syté barevné kresby.

Na opěráky rostoucí židle používáme tvarovanou bukovou překližku, která má pohodlný opěrný tvar na rozdíl od levných židlí z měkkého dřeva s rovným opěradlem.

Překližka se vyznačuje vysokou pružností a pevností. Tyto vlastnosti tvoří křížem lepené loupané a opravdové dřevěné dýhy, které takto dají vlastnosti lepší než rostlé dřevo. Proto je naše rostoucí židle štíhlá a pevná.

Překližka je nejpopulárnějším dřevěným materiálem i u našich sousedů v Německu, kam z ní naše výrobky také vyvážíme.